Kim jesteśmy

tutaj cos wymysle

Paulina Kusiak

#trening kettlebell

#trening cross

#trening funkcjonalny

#kształtowanie kobiecej sylwetki

#trening kobiet w ciąży i połogu

#mobility

#masaż

Ukończyłam fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W trakcie trwania studiów ciągle zastanawiałam się jaki kierunek rozwoju obrać. Właściwie to Tomek zaszczepił we mnie pasję do treningu siłowego. W szczególności trening kettlebells w metodologii StrongFirst oraz Crossfit porwał mnie na dobre. Wielowymiarowość, umiejętności oraz wachlarz cech motorycznych, które można kształtować przy użyciu tych dwóch systemów pozwala mi na ciągły rozwój fizyczny oraz pokonywanie kolejnych barier mentalnych.

Od dziecka wiele energii wkładałam w każdy możliwy sport i próbowałam sił w przeróżnych dyscyplinach: szermierka, łyżwiarstwo, wspinaczka sportowa, pływanie, tenis czy jazda na snowboardzie i nartach. Ostatnia z tych aktywności zagościła w moim życiu na dłużej – wciąż uwielbiam śmigać po białym puchu (Tomek nie nadąża). Wolny czas lubię nie tylko spędzać aktywnie ale również czytając książki, głównie z zakresu treningu, fizjoterapii i psychologii. Artykuły, które piszę na blogu obejmują tematykę treningową oraz fizjoterapeutyczną, w której czuję się mocna lub są odpowiedzią na nurtujące mnie i moich klientów pytania.

W pracy najchętniej łącze treningi z użyciem odważników kettlebells oraz wolnych ciężarów. Kobietom pokazuję, że nie muszą obawiać się treningu siłowego. Każdą jednostkę treningową planuję indywidualnie, więc możesz być spokojna, że poczujesz progres – systematycznie z tygodnia na tydzień. Kładę duży nacisk nie tylko na odpowiedni rozwój siły i wytrzymałości, ale i względy estetyczne. Przede wszystkim natomiast opieram pracę na fundamentalnych podstawach: świadomości oddechu, dna miednicy oraz wsparcia mięśni głębokich. Wiedza zdobyta na studiach oraz kursach pozwala mi dodatkowo na pracę z kobietami w ciąży, a także z osobami zmagającymi się z bólem. Wszystko to składa się razem na.. więcej niż trening.

WYKSZTAŁCENIE:
studia magisterskie na kierunku fizjoterapia –  Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

KURSY:
trener personalny – DNS cz. A (2020)- StrongFirst Girya 1 (2020) – FMS – kettlebell Intro – trening kobiet w ciąży – biomechanika kompleks skokowy, kolanowy i biodrowy – mobility – Animal Flow – N.A.P. therapy – przygotowanie motoryczne TWB – diagnostyka i wzorce ruchowe – konferencja PSTM (2020)

Tomasz Olchawa

#CROSS TRENING
#PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE
#TRENING FUNKCJONALNY
#PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
#DWUBÓJ OLIMPIJSKI
#TRENING KETTLEBELL
#KSZTAŁTOWANIE SYSTEMÓW ENERGETYCZNYCH

Jestem (podobnie jak Paula) absolwentem krakowskiej AWF na wydziale Fizjoterapia. Od dzieciństwa zostałem zarażony sportem przez rodziców. Chronologicznie idąc, w moim życiu trenowałem i startowałem w wielu zawodach pływackich, jestem także ratownikiem WOPR. Okres szkoły podstawowej to piłka w rodzimym klubie, oraz wzrost zainteresowań sportami walki. Karate, judo w gimnazjum, boks w liceum, a na studiach MMA to spory wycinek moich treningowych poczynań. To właśnie treningi sportów walki pozwoliły mi nabrać pokory oraz nauczyły mnie wytrwałości w życiu jak i w sporcie. Po kontuzji barku w 2017 roku wybrałem się na zajęcia Crossfit w pobliżu miejsca zamieszkania i … tak już zostało. Rywalizacja, kształtowanie szerokiego spektrum umiejętności oraz sporo wyzwań jakie stawia ta dyscyplina umożliwiają długoletni rozwój oraz najzwyczajniej w świecie nie są nudne!

Pod kątem trenerskim po rozpoczęciu pracy w Forum Treningu w moim kręgu zainteresowań znalazło się przygotowanie motoryczne. Praca ze sportowcami to nie lada wyzwanie oraz zaszczyt, dlatego priorytetem była dla mnie współpraca oraz zdobycie doświadczenia w pracy z młodzieżowymi zespołami Wisły Kraków.

Podczas treningów staram się przede wszystkim być wsparciem dla klienta, w końcu dlatego się do mnie zgłosił. Trenerów jest wielu, osób które stawiają na dobrej jakości komunikację oraz relację z klientem jest niewiele, dlatego powiększam swój warsztat by było to coś … więcej niż trening.

WYKSZTAŁCENIE:
studia magisterskie na kierunku fizjoterapia –  Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
 
KURSY:

Współczesna kinezyterapia -Praktyczna Strona Treningu (2021) – Konferencja PSTM (2020) – Konferencja Bodywork (2019) – Konferencja PSTM Polskie Stowarzyszenie Treningu Motorycznego (2019) – Round Table Strength and Conditioning Allstar Athletic (2019) – Przygotowanie motoryczne ASCA lvl. 1 Australian Strength and Conditioning Association (2019) – Next Generation Runner Kruczek & Szapel (2019) – Seminarium Podnoszenie ciężarów (Olympic weightlifting) Oleksiy Torokhtiy (2019) – Metodyka treningu kettlebell Mauricz Training Center (2018) – Metodyka treningu lvl. 1,2 Mauricz Training Center (2017) – Dietetyka i suplementacja lvl. 1,2,3,4 Mauricz Training Center (2017-2019) – Dietetyka i suplementacja w sportach walki Jacek Feldmann (2017)